Rimanto Nalivaikos nuotrauka

Lietuvos stumbrai

kartu su GAA "Baltijos vilkas" sukūrė stumbrų reintrodukcijos viziją Lietuvoje:

  1. Lietuvoje gyvena laisvai besiganantys stumbrai, tokiose vietose ir tokiomis bandomis, kad jų poveikis valstybei, ūkininkams ir kitiems visuomenės nariams traktuojamas kaip pozityvus.
  2. Visuomenė ir jos grupės pritaria laisvų stumbrų populiacijai.
  3. Stumbrų populiacija Lietuvoje yra sveika ir gyvybinga.
  4. Lietuvos stumbrų populiacija pripažįstama ir saugoma ES bei Lietuvos teisės aktų kaip reikšminga Europos stumbrų populiacijos dalis.
  5. Lietuvos stumbrai yra svarbi Europos ir Lietuvos biologinės įvairovės dalis.

 

 

   Šios vizijos įgyvendinimas nėra toks sudėtingas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ar paskaičius straipsnius apie stumbrų daromą žalą žiniasklaidoje. Pats žmogus, jo įsitikinimai ir emocinis nusiteikimas, gali sukurti visas prielaidas, kurios padės arba trukdys įgyvendinti tikslus. Aplinka, kurioje žmogus bando realizuoti savo sumanymus, irgi gali padėti arba trukdyti jam. Tad kartais tenka pakeisti ne tik įsitikinimus ir emocinį nusiteikimą, bet ir pačią aplinką. Panagrinėkime šiuos tris tokius svarbius komponentus: aplinką, įsitikinimus ir emocijas atskirai:

 

"Lietuvos stumbrai" straipsnius galima platinti ir cituoti nurodant šaltinį. Nuotraukas kopijuoti, dauginti, platinti be www.naturephoto.lt raštiško sutikimo draudžiama.