Lietuvos stumbrai

 

ieško rėmėjų informacinei sklaidai apie laisvus stumbrus Lietuvoje.

Šiuo metu planuojame pristatymą feisbuke. Gali prisidėti? Reikia daugiau informacijos? Rašyk žinutę į fb www.facebook.com/LietuvosStumbrai arba el. paštu lietuvos.stumbrai@gmail.com.

Stumbrams reikia tavo pagalbos! Kartu mes galime daugiau. 

Suomijos Šiaurės Karelijos (suom. Karjala) regionas - sėkmingos regioninės politikos pavyzdys

   Valstybei nepakanka vien išvystytos sostinės. Suomiai tą gerai suprato. Šalis aktyviai įgyvendina regioninę politiką, suteikia regionams savivaldą, skatina regionų vystymąsi, ugdo savimonę ir regioninį sąmoningumą, kuria ir stiprina visas regionų augimui reikalingas institucijas. Kaip tą praktikoje įgyvendina Šiaurės Karelijos (suom. Karjala) regionas, savo knygoje „Karjala veržiasi ateitin“ ir aprašo prof. dr. Vygandas Čaplikas. Kažkada buvęs agrarinis regionas turi 6 nacionalinius parkus, plėtoja turizmą, čia gausu muziejų ir lankytinų vietų, veikia universitetas, kultūros centras, mokslo parkas ir t.t. Regionas didžiuojasi savo aktyviais piliečiais.  Lietuviai gali ne tik pasisemti įkvėpimo bei pasitikėjimo, bet ir pasimokyti, perimti šią patirtį. Mūsų ilgamečiai draugai suomiai mielai dalinasi savo žiniomis. Šiaurės Karelijos regiono žmonės vertina ir brangina ryšius su Lietuva, tad lietuviams visada padeda.

    „Karjala veržiasi ateitin“ – tai naujausia Vygando Čapliko knyga. Regioninės politikos ekspertas, Lietuvos ir Suomijos regioninio bendradarbiavimo klubo KARJALA pirmininkas prof. dr. V. Čaplikas parašė jau daugiau kaip dešimt knygų, šimtus straipsnių. Temos varijuoja nuo ekonomikos iki ąžuolų ir dailės. 

   Ši knyga skirta Lietuvos ir Suomijos ryšiams. Šiais metais minime Vilniaus ir Joensuu 45-erių metų bendradarbiavimo jubiliejų, tad knygoje apžvelgiama šios draugystės istorija, neformalūs ryšiai Nepriklausomoje Lietuvoje, Lietuvos ir Suomijos draugijos bei klubo veikla, įdėta net suomių autoriaus Jormos Vartiainen lietuvių ir suomių pasikalbėjimų knygelė. Joje dažniausiai naudojamos frazės bendromis temomis, kurios bus naudingos atvykus į šalį, bendraujant su draugais ir pažįstamais Suomijoje.  

   Knyga ne tik apie praeitį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Kaip regioninės politikos ekspertas Vygandas Čaplikas apžvelgia ir analizuoja visą Šiaurės Karelijos regioną, kurio sostinė ir yra Joensuu miestas. Tema pasirinkta ne atsitiktinai.  Mūsų šalių laisvės istorijos prasidėjo gan panašiai: dvi skurdžios agrarinės šalys, po ilgų priespaudos šimtmečių kūrė nepriklausomas valstybes Europoje. Lietuva ir Suomija beveik vienu metu paskelbė nepriklausomybę (Suomija - 1917 m. gruodžio 6 d., Lietuva kiek daugiau nei po 2 mėnesių – 1918 vasario 16 d.). 2017 ir 2018 švęsime 100 metų. Skirtumus tarp šalių  matome akivaizdžiai. Jų šalies raida nebuvo pertraukta prievartinio įstojimo į Sovietų Sąjungą. Suomija pasipriešino rytų kaimynės agresijai. Nors po Žiemos karo, ji neteko dalies Šiaurės Karelijos teritorijos, pati šalis liko laisva. Tai akivaizdus pavyzdys lietuviams, kad laisvė yra būtina sąlyga gerovei ir klestėjimui.

   Norėdami įsigyti knygą, kreipkitės į mus aukščiau nurodytais kontaktais.

 

"Lietuvos stumbrai" straipsnius galima platinti ir cituoti nurodant šaltinį.